Srpen 2018

31/8

31. srpna 2018 v 9:26 | Josslyn |  daily_notes
Je něco, co o mě asi nevíte a to, že jsem kuřačka. Kouřila jsem od 17 do 22 let a pak jsem přestala a nekouřila 3 roky. Chybělo mi to první 2 dny a pak už jsem si na cigáro ani nevzpomněla. Jenomže jednoho dne, těsně před tm než začal platit zákon o tom, že se nesmí kouřit v hospodách a kavárnách, jsem si od kámošky vzala jedno cígo na oslavu mého odstěhování se od bývalého. Když jsme se viděly za týden, dala mi znova, tentokrát už dvě. Pak znova a dala mi tři. A na další setkání jsem se už netěšila na ní, ale na cigáro. Takhle snadno jsem do toho zase spadla. Je to rok, co jsem znova začala kouřit. Po celou dobu jsem tedy kouřila pouze slimky, ovšem ve vysokém počtu. Jen dny, kdy jsem s přítelem, jich bylo méně. Chci přestat. A důvody?
  1. Peníze (jo, začnu teď vydělávat víc, ale i tak chci ty prachy utrácet za smysluplnější věci)
  2. Zdraví (blbě se mi dýchá a vlastně bych vůbec neměla kouřit kvůli vysokému tlaku)
  3. Krása (nechci mít dřív vrásky, ani zašedlou pleť nebo smrdět)
  4. Nová práce (nechci utíkat na pauzy na cígo nebo být nervní, že mam chuť a nemůžu jít)
  5. Přítel (je nekuřák, to snad mluví za vše)
Jsou tady samozřejmě ale i důvody, proč jsem s tím tak dlouho nesekla.
Jednou je zvyk - je to moje malá osobní chvilka s cígem. Vím, že tohle mě odrazovalo i při mém prvním odvykání, ale paradoxně mi zrovna toto nikdy nechybělo.
Druhou je strach z nárůstu váhy. Jak je známo, tak mnoho kuřáků po skoncování s tímto zlozvykem, začne přibírat. Podle mého názoru je to proto, že začnou více jíst, protože mají hlad. To u mě nehrozí a kdybych tyto potřeby měla, budu se ládovat zeleninou nebo si dám žvýkačku. Ovšem je taky známo, že kouření podporuje metabolismus. No a to už je ta část, které se bojím. Že mě metabolismus zradí a já začnu přibírat, aniž bych přidala na stravě. Mám tedy plán, jak tomu zkusit zabránit.

  1. Cvičit každý den, kdy to půjde (aspoň 3x týdně)
  2. Pít více vody
  3. Užívat sodík (doplněk stravy, podporuje metabolismus)
Chci přestat s kouřením dnes. Je 31.8., tak se to navíc hezky hodí. Nikomu ve svém okolí jsem to neřekla. Držte mi palce.

30/8

30. srpna 2018 v 14:18 | Josslyn |  daily_notes
V práci to dopadlo dobře a skutečně mě pustí k datu, k jakému jsme se domluvili :) Je tedy fakt, že mám teď v práci poměrně peklo - šéfka mým odchodem pozapomněla slova děkuji a prosím, všechno chce hned a hlavně - chce všechno. Nevím, jak si to představuje, ale ráda by, aby po mě nezůstala žádná práce. No, nedává mi to smysl, jelikož práce je a bude pořád a právě proto za mě přece někoho hledají :D
S přítelem jsme všechno vyřešili. A to tak nějak sami. Ani jsme o ničem nemluvili a jen co přijel, všechno bylo skvělý :) Včera kolem poledne odjel a večer jsme se zase sešli. Měl pro mě překvápko - výlet lodičkou po Vltavě. Dokonce koupil svíčky a víno a udělal nám krásnou romantiku. Nejsem typ holky, co si na tohle potrpí a on není typ kluka, co si na tohle poptrpí. A přesto to bylo boží.
Dnes večer jdu s kolegy a bývalými kolegy z práce na pivko. Těším se :) Sice jsme se viděli minulý víkend na svatbě, ale já je ráda vidím kdykoliv :)

vanilkový pudink
rýže s vepřovým, řapíkatým celerem a rajčat
čoko tyčinka


28/8

28. srpna 2018 v 15:20 | Josslyn |  daily_notes
Celý den čekám na vyjádření šéfové, zda mě propustí k datu, jaké se mi hodí nebo bude mrcha a nechá mě si odbýt celou výpovědní lhůtu. Nějak se k tomu nemá a tak čekám nejhorší. Volali mi dnes z nové práce ohledně dokumentů. Tak jsem zavolala obvoďačce a půjdu si ve čtvrtek pro výpis ze zdravotní dokumentace. Objednala jsem se na vstupní lékařskou prohlídku a musím si naplánovat i výlet na poštu, kde mi dají výpis z rejstříku trestů.
Přítel má dnes přijet. Měla jsem v plánu takové malé hříšné překvapení, ale odpískala jsem to. No a to proto, že je v blbé náladě. Nějak ho sebralo, co o víkendu "udělal" a jak já se pak cítila. Udělal mám v úvozovkách proto, že jsem na to už sama skoro zapomněla, ale jeho to bohužel hlodá stále. Na jednu stranu je to samozřejmě dobře - je vidět, že mu na mě záleží a nechce mi ubližovat. Na druhou mě ale mrzí, že je to s náma ještě 4 dny poté, co se to událo. Je ke mě teď takový chladný. Uvidím, co večer. Snad to nějak vyřešíme a bude zase všechno fajn :)

jogurt Pana Cotta broskvový
cereální trojhránek se sýrem
nevím


26/8

26. srpna 2018 v 19:42 | Josslyn |  daily_notes
Svatba - mám z ní smíšené pocity. Když vynechám skutečnost, že jsem asi 2 hodiny řešila, že můj kámoš nabaluje holku přítelovova kámoše, získala jsem ze svatby dojem, že se snad ani vdávat nechci. Samotný obřad mě nikterak nedojal. Hostina a oslava se mi zdály zvláštní v tom, že spolu nevěsta s ženichem prakticky neprohodili slovo, žádná romantika, jen plnění tradic a zase čau. Prostě takové zvláštní. Já už dříve tvrdila, že by mi stačila svatba na radnici jen s 2 svědky a následně kalba s kámošema, popř. den poté sešlost s rodinou. Kupodivu ale všichni partneři, které jsem měla, chtěli velkou svatbu. Tak se asi jednoho dne budu muset přizpůsobit. Nicméně můj momentální pohled na věc je takový, že je svatba zbytečná.
Přítel se hezky ožral :D Je s ním sranda, když pije, ale tentokrát to mělo doma menší nepříjemnou dohru. Konkrétnější nebudu, jen bych měla zmínit, že jsem z toho dnes taková špatná. Přítel nemá lehkou minulost. Řekněme, že neměl štěstí na rodinu a partnerky. A ač je 90 % času skvělej, těch 10 % času, když mu cvakne, mám co dělat, aby mi nešiblo. Jako by byl najednou někdo jinej. A já pak nevím, jak jednat. Neřešit a chápat? Nebo říct, co cítím? Zatím vyhrává druhá možnost. Ovšem občas volím tu první. O to víc se pak ale užírám, když jsem o samotě. Naštěstí mám dva kámoše, se kterýma o tomhle můžu mluvit. Mám přítele moc ráda a myslím, že je ten pravý. Ovšem tohle pro mě není lehký. Můžu jen doufat, že se to zlepší.

cereální rohlík, mozzarela
2 řádky hořké čokolády
cereální rohlík s máslem


24/8

24. srpna 2018 v 7:31 | Josslyn |  daily_notes
Skoro celou středu jsem srávila s kolegou. Jezdili jsme po pobočkách a také jeli na centrálu, kde jsem se s šéfem domluvila na mém odhchodu. Je ochotný mě pustit k datu, jaké se mi hodí, ale ještě si to musí promyslet.
Včera jsem pracovala z domova a po práci jela do Prahy na nákup šatů na svatbu kamarádky. Ta se vdává dnes. Říkáte si, že jsem sháněla šaty na poslední chvilku? Ne tak docela :D
Šaty na svatbu jsem měla už asi půl roku. Nicméně asi před 4 měsíci jsem poznala přítele a až ve středu jsme se finálně rozhodli, že budeme ladit. Do té doby jsme to nějak neřešili i když se nám celé okolí podivovalo. Já nikdy na žádné svatbě nebyla a vlastně ani na žádné společenské události s partnerem. A tak mi nějak uniklo, že ode mě svět očekává, že budu ladit s partnerem :D Každopádně krize byla zažehnána, sehnala jsem v Mohito moc pěkný, elegantní šaty, co mi perfektně sedí a do dnešního zašmouleného počasí se budou hodit více než má původní volba.
Jídelníček fakt nemá cenu řešit ani psát - bude toho moc. Jsem na svatbu zvědavá. Bude tam hodně lidí co znám, včetně kolegů :)
O víkendu budu s přítelem, ačkoliv možná neděli strávím s kámoškou.
Užijte si volno :)


21/8

21. srpna 2018 v 10:09 | Josslyn |  daily_notes
Zítra jedu na centrálu podat výpověď. Dost se na to těším ačkoliv tuším, že to nijak příjemné nebude. Jen jsem šťastná, že konečně můžu pryč.
Včera jsem si přesouvala všechny fotky z mobilu na hardisk. Telefon mám rok a čtvrt a musím říct, že jsem byla překvapená, jak jsem zhubla. Jasně, každý s umí spočítat, že když měl před 14 měsíci o 7 kg víc, tak dnes asi vypadá štíhleji. Ale opravdu mě překvapilo, jak je tn rozdíl výrazný. Vypadala jsem hůř než si pamatuji. Ty sthna, ruce, břicho, boky, tváře. Fuj. Jsem šťastná za to, jak vypadám dnes a měla bych o sebe víc pečovat. Říkáte si - však jídelníčky máš dobré! No jo, ale to nevidíte, že si dopřávám o víkendu :D Momentálně mám 52 kg a ráda bych se dostala na 50 kg. Abyste mě chápaly - už nyní jsem spokojená a dokonce si až v některých šatech přijdu spíš jako holčička než ženská, který táhne na 27 let. Ovšem tak hrozně mě láká křehkost těla - žebra, klíční kosti, pánevní kosti. Chci prostě víc. Chci míň.

Activia Medové müsli
grahamový rohlík se sýrem
sojový rohlík se šunkou


17/8

17. srpna 2018 v 19:22 | Josslyn |  daily_notes
Včera jsme byly s kámoškou v ladies klubu Nemáš zač. Byla to naprosto skvělá noc :D Všem vám to vřele doporučuju. Strip show byly co 20 minut, kluci sympatický (až na jednoho) a kámoška mi dokonce zaplatila tanec na klíně od jednoho fešáka :D Zalíbilo se nám to natolik, že tam příští měsíc půjdeme znova :)
Dnes jsem byla na obědě s mým budoucním šéfem :) Jo je to tak. Tu práci jsem dostala :) Plat je snovej, náplň práce taky! Ve středu pojedu na centrálu firmy kde momentálně pracuji a podám výpověď. Domluvím si s majitelem firmy detaily mého odchodu. Poté to oznámím šéfové. No a to si poměrně vychutnám. Je to potvora, co mě vydírala (neuděláš to a sáhnu ti na prachy), přivlastňovala si mé nápady a navíc umí mnohem méně než já. Tak ať si to beze mě užije. Už před půl rokem jsem řekla, že pokud mi nepřidá, najdu si jinou práci. No a je to tady. Jsem maximálně šťastná :)
Za chvilku přijede přítel, vytáhneme gin z mrazáku a půjdeme to zapít :) Strávíme spolu celý víkend.

Užívejte volno!

tatarák z lososa
steak z lososa a bílé fazolky


15/8

15. srpna 2018 v 14:28 | Josslyn |  daily_notes
Dnes jsem byla na druhém kole pohovoru. Mám z něj moc dobrý pocit, ačkoliv si nejsem jistá, že budu přijata. Nicméně dozvím se to už zítra nebo pozítří. Fakt bych si tu práci přála. Nejen kvůli penězům, ale také kvůli změně. Na současném místě jsem už docela dlouho a dalo by se říct, že jsem vyšťavená. Lidi mě nebaví, práce mě nebaví, šéfka mě nebaví. Už cítím, že se mi tady dny odpočítávají.
Odpoledne mám sraz s přítelem a bude u mě přes noc. Zítra mě čeká práce z domova a večer párty s kámoškou - obejdeme pár klubů :) V dospívání jsme chodily skoro každý týden. Teď chodíme 1x za rok :D V pátek mám dovolenou.
V pondělí večer jsem se vážila u mamky a měla jsem 52,5 kg. Jenže jindy jsem se u ní vážila ráno, tak nějak neumím odhadnout, jaká je tedy má aktuální váha. Na cm nepřibirám, ani nehubnu, takže se držím :)

1 ks mrkvového dortu
něco menšího s přítelem


10/8

10. srpna 2018 v 11:11 | Josslyn |  daily_notes
Tak včera jsme snad s přítelem finálně dořešili naše nedorozumění z minulého týdne. V klidu jsme si popovídali, řekli si, že to máme uzavřené a pak to jak se patří zpečetili :D Tedy snad už bude pokoj a pojedem si dál na šťastné zamilované vlně.
Přítel u mě spal a je to chvilka, co odjel. Dnes odjíždí na tu rozlučku, tak si udělám prostě takový holčičí víkend. Dnes budu pracovat na tom úkolu na pohovor a k večeru si pustím nějaké filmy nebo seriály a taky si zacvičím. Chci zkusit novinku FitFab Light. Zítra dopoledne budu opět pracovat na úkolu a odpoledne za mnou přijede kámoška a čeká nás vínko, hry a snad i něco dobrého k jídlu. No a v neděli si opět zacvičím, mrknu na nějaké filmy a večer asi pojedu za přítelem, abych u něj přespala. V pondělí totiž jedu na centrálu firmy a mám to od něj mnohem blíž na bus než z mého bytu.
Jste taky tak rády, že se ochladilo? Já moc, bylo to už potřeba, trochu si od těch veder odpočinout. Tak snad to aspoň 2 - 3 dny vydrží.
Pěkný víkend :)

P.S.: Jsou vaši partneři horňáci nebo dolňáci? Já bych řekla, že ten můj dolňák a tak se ve cvíčení nyní zaměřuji na zadek. Ať je spokojenej a já tím pádem taky :D


řecký jogurt Oikos s borůvkami
kuřecí kousky, rýže, řapíkatý celer a rajčátka
1 žitný rohlík se sýrem


9/8

9. srpna 2018 v 11:06 | Josslyn |  daily_notes
Prodloužený víkend jsme si s přítelem krásně užili. Koupali jsme se, grilovali každý večer, popíjeli, chodili na procházky, luštili křížkovky a hráli karetní hry. Nějaký menší konflikt také proběhl, ale nic velkého, co by nám společně strávený čas zničilo. Já jsem se v jídle moc neomezovala. Respektive jedla jsem malé porce, ale pořád více než v normálních dnech.
Měli jsme odjet v úterý odpoledne, ale vzhledem k úmornému vedru jsme se nakonec rozhodli odjet až ve středu ráno. Bývali bychom zůstali až do čtvrtka, ale volali mi z jedné firmy ať dojdu na pohovor a tak už jsme domů jet museli. Pohovor byl velice příjemý a myslím, že mám šanci. Dostala jsem úkol k vypracování, tak se na něj o víkendu vrhnu. Přítel totiž odjíždí na rozlučku se svobodou našeho kamaráda. Taky jsem měla jet na rozlučku se svobodou a to s naší kamarádkou, ale bohužel okolnosti zapříčinily, že nakonec nejedu. Z finančních důvodů to vítám. No a nyní se mi to hodí i proto, abych pracovala na tom úkolu. Druhé kolo pohovoru mám ve středu.

řecký jogurt Oikos s borůvkami
2 žitné rohlíky zapečené s nivou