31/8

31. srpna 2018 v 9:26 | Josslyn |  daily_notes
Je něco, co o mě asi nevíte a to, že jsem kuřačka. Kouřila jsem od 17 do 22 let a pak jsem přestala a nekouřila 3 roky. Chybělo mi to první 2 dny a pak už jsem si na cigáro ani nevzpomněla. Jenomže jednoho dne, těsně před tm než začal platit zákon o tom, že se nesmí kouřit v hospodách a kavárnách, jsem si od kámošky vzala jedno cígo na oslavu mého odstěhování se od bývalého. Když jsme se viděly za týden, dala mi znova, tentokrát už dvě. Pak znova a dala mi tři. A na další setkání jsem se už netěšila na ní, ale na cigáro. Takhle snadno jsem do toho zase spadla. Je to rok, co jsem znova začala kouřit. Po celou dobu jsem tedy kouřila pouze slimky, ovšem ve vysokém počtu. Jen dny, kdy jsem s přítelem, jich bylo méně. Chci přestat. A důvody?
  1. Peníze (jo, začnu teď vydělávat víc, ale i tak chci ty prachy utrácet za smysluplnější věci)
  2. Zdraví (blbě se mi dýchá a vlastně bych vůbec neměla kouřit kvůli vysokému tlaku)
  3. Krása (nechci mít dřív vrásky, ani zašedlou pleť nebo smrdět)
  4. Nová práce (nechci utíkat na pauzy na cígo nebo být nervní, že mam chuť a nemůžu jít)
  5. Přítel (je nekuřák, to snad mluví za vše)
Jsou tady samozřejmě ale i důvody, proč jsem s tím tak dlouho nesekla.
Jednou je zvyk - je to moje malá osobní chvilka s cígem. Vím, že tohle mě odrazovalo i při mém prvním odvykání, ale paradoxně mi zrovna toto nikdy nechybělo.
Druhou je strach z nárůstu váhy. Jak je známo, tak mnoho kuřáků po skoncování s tímto zlozvykem, začne přibírat. Podle mého názoru je to proto, že začnou více jíst, protože mají hlad. To u mě nehrozí a kdybych tyto potřeby měla, budu se ládovat zeleninou nebo si dám žvýkačku. Ovšem je taky známo, že kouření podporuje metabolismus. No a to už je ta část, které se bojím. Že mě metabolismus zradí a já začnu přibírat, aniž bych přidala na stravě. Mám tedy plán, jak tomu zkusit zabránit.

  1. Cvičit každý den, kdy to půjde (aspoň 3x týdně)
  2. Pít více vody
  3. Užívat sodík (doplněk stravy, podporuje metabolismus)
Chci přestat s kouřením dnes. Je 31.8., tak se to navíc hezky hodí. Nikomu ve svém okolí jsem to neřekla. Držte mi palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivien-for-ana vivien-for-ana | 31. srpna 2018 v 11:25 | Reagovat

Ahoj, držím palce!!!
(Někdy je lépe to okolí neříkat ...)

- jinak, metabolismus ještě podporuje hořčík s vit B (užívat spolu, s B se Mg lépe vstřebá)  ... dává se to i sportovcům (u sportovců se tedy Mg dost vyloučí tou námahou), ale odbourává se i vyšší mírou stresu - já jak jsem furt pod tlakem ze školy, tak mi vychází "nedostatek" a to beru i suplementy ...(2x ročně mi berou krev kvůli štítné žláze, a tam to vidí) odráží se to pak i dost na únavě, bolestech hlavy atd. ... - když ho máš akorát, jsi v pohodě, při nedostatku "únava" atd. ...  (ale dělej samozřejmě, jak uznáš za vhodné, plán máš myslím dobře promyšlený). Držím palce! :)

2 xskinnyx xskinnyx | Web | 31. srpna 2018 v 16:25 | Reagovat

to je přesně ono! člověk má přitom takovou osobní chvilku, kort v práci - může se každou hodinu na něco těšit, může jít na vzduch si zakouřit a trochu se odreagovat...ale u holky to opravdu není elegantní jak si některé myslí -_- :D člověk tím fakt smrdí, leze to strašně do peněz, ničí si zdraví..já nechápu že vůbec někdo kouří, já to jen jednou zkusila, ani jsem to neuměla natáhnout a nikdy víc :D a úplně nesnááším když s někým někam jdu a on: počkej já si jen zapálím a teď já stojím, čekám 10 minut než do sebe natahá (úplně zbytečně a bezvýznamn) ten smradlavej kouř, kterej musím čuchat a pak až se konečně někam dostanem :D je pravda, že pro lidi co hubnou je to výhodné když jim stačí dát si cigaretu místo jídla, ale prostě je to tak nezdravé..
držím palce a jsem zvědavá jak si povedeš :)

3 Meh Meh | Web | 3. září 2018 v 14:21 | Reagovat

Držím ti palce s přestáním! Já jsem si nedávno dala poprvé, když jsem se napila... A potom, když jsme byli pít znovu sjem měla horzně velký rpoblém si nezakouřit znovu. Je to návykové až je to k pláči :/
Přeji ti mnoho zdaru!

4 Meavinka Meavinka | Web | 3. září 2018 v 23:17 | Reagovat

Držím ti palce na cestě za námi nekuřáky. Stojí to opravdu za to, pokud vydržíš. Ty první dny jsou nejspíše nehorázně těžké, ale není nic, co by opravdu odhodlaná vůle nedokázala překonat. Chce to velký nádech a pokusit se překonat to.

Já jsem kdysi dávno začala s kouřením díky náročné práci a zůstalo mi to do doby, než jsem dala výpověď. V tu dobu jsem byla už poměrně hardcore kuřák, no a s podepsáním výpovědi to najednou naprosto i s tím vším stresem přestalo. Takže jo, změna rozhodně je nutná nejen s tím kouřením jako takovým. Sem tam si dodnes zapálím jen tak pro pocit, ale nikdy jsem pak neměla žádnou chuť, vzít si vzápětí další.

Snad se ti opravdu daří odolávat.
Mimo jiné ukládám si tě a příjdu se zase rozhodně podívat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama